The problem drugs and crime

Легалізація наркотиків - ЗА чи ПРОТИ

Новини, кримінальна хроніка, лікування, поради потерпілих

 

Петрушку в Росії не заборонили, – лише її насіння

Керівник російської Федеральної служби із контролю за наркотиками Віктор Іванов спростував повідомлення про заборону петрушки як наркотику у Росії

Виступаючи у вищій палаті російського парламенту – Раді Федерації – пан Іванов наголосив, що нещодавня заборона стосується лише насіння петрушки кучерявої, із якого можна виготовляти токсичні речовини. «Сама петрушка під цю заборону не підпадає. Петрушка – корисний продукт, і я рекомендую частіше його вживати. Хочу всіх заспокоїти, що їсти її можна», – заявив голова російської служби із контролю за обігом наркотиків.

Кількома днями раніше російська Федеральна служба із нагляду у галузі захисту прав споживачів (Роспотребнадзор) повідомила, що віднині перушка курчава вважається рослиною, у якій міститься сильнодіючі наркотичні та отруйні речовини. У цьому ж відомстві заявили, що тих, хто вирощує чи розповсюджує кучеряву петрушку, переслідуватимуться за законом.

Утім, преса не звернула увагу на те, що заборона стосується лише насіння рослини, і розповсюдила інформацію про заборону на продаж усієї петрушки, яка є популярною приправою у російській кухні.

Крім петрушки, до небезпечних речовин Роспотребнадзор зарахував ще 17 рослин, деякі з яких, наприклад, лобода чи корінь аїру, традиційно використовують для виготовлення «домашніх ліків». Загалом нині у російському «чорноми списку» 352 рослини.

Експерти вважають, що реальна кількість наркоманів у Росії коливається від 2 до 2,5 мільйонів осіб. Це майже 2% громадян Росії. Під час минулорічних парламентських слухань рівень поширення наркоманії в Росії було визнано проблемою, що загрожує національній безпеці і демографії. Раніше про своє занепокоєння цією проблемою заявляв і російський президент Дмитро Медвєдєв.

«Експерти вважають, що реальна кількість наркоманів у Росії коливається від 2 до 2,5 мільйонів осіб. Це майже 2% громадян Росії. Найнебезпечніше, що дві третини з цієї кількості людей – це молодь у віці до 30 років», – заявляв пан Медвєдєв під час одного із засідань Ради безпеки Росії.

За часів Радянського Союзу, коли проблема алкоголізму в Росії була актуальнішою, ніж проблема вживання наркотиків, крім обмежень на продаж горілки, у парфюмерних магазинах та аптеках існували обмеження на продаж косметичних засобів та ліків, що містили спирт. Утім, ці обмеження призводили до збільшення випадків отруєння ще більш небезпечними сурогатами алкоголю.

Минулого тижня спеціальна комісія ООН заявила, що боротьбу із наркотиками у світі програно, закликала легалізувати деякі види наркотиків та припинити кримінальне переслідування наркоманів. Водночас керівництво США жорстко скритикувало висновки комісії ООН, повідомляє ВВС.
http://zik.ua/ua/news/2011/06/08/292247
 
 
 
 
Немає коментарів

Напишіть свій коментар до статті

Usrname

Usrpass

Комент

 
RSS импорт: www.rss-script.ru
 
ЗВОРОТНІЙ ЗВЯЗОК: inpol_it@yahoo.com ICQ# 000000  

Украинская Баннерная Сеть